25 märts, 2008

Lugemise lainel

Viimasel ajal ei ole isu kuidagi näputööd teha. Kisub kangesti raamatute poole. Raamatukogus jäi kätte Epp Petrone raamat "Roheliseks kasvamine". Soovitan soojalt. On huvitav lugemine. Pani nii mõnelegi asjale mõtlema. Oli ka ära tundmist, et aga nii ju teen ka mina ... seda siis nii "rohelisena" kui "mitte rohelisena". On mida mõelda ja muuta.
See säästlik eluviis on tegelikult saatnud mind juba väiksest peale. Juba nõukogude ajal, kui elekter oli odav, siis ikka oli vanaisa see, kes kustutas ilma asjata põlevaid tulesid ning õpetas seda tegema mindki. Ja ega vanavanemad midagi nii lihtsalt ära ei visanud. Ikka leiti asjale uus viis kasutamiseks.
Mida teen veel säästmise nimel: Paberist kingikotte taaskasutan, kilekotte kasutan vähem, poekotiks on riidest kott. Aina sagedamini ütlen poes, et kilekotti pole vaja. Viimasel ajal mõtlen sagedamini, et kas selle või tolle ostmiseks on ikka nii suurt vajadust??? Süüa üritan ikka tervislikult: karastusjoogid ja krõpsud pole ammu enam minu menüüs.
Viimastel aastatel olen hakanud üldse mõtlema sellele et võiks ikka rohkem olla säästev. Näiteks maja remondi juures, kasutada ära vähegi kasutuskõlbulik, kasutada looduslikke vahendeid.
Aga samas olen ka väga mugav ...... autoga saab ju kiiremini ja mugavamalt kui rattaga :)
Arenemisruumi on.

Kommentaare ei ole: