21 veebruar, 2012

Esivanemate näputööd

Ema tõi täna Muhumaalt kaasa hulga vanaema kootud kindaid. Kuna need on nii ilusad, võtsin need pildile ja jagan ka teiega.
Aga alustan ma hoopis vanematest kudumitest. Meil on kodus Muhu rahvariided. Nende juurde kuuluvad kootud sukad. Ühed neist meeldivad mulle eriti kuna nende muster on ei ole mitte ainult geomeetriline vaid seal on kassid ja liblikad ja lilled. Osad mustrid on kaunistatud ka tikandiga.


Neid sukki kahjuks praegu enam kanda ei saa. Nad on piisavalt kitsaks vanunud ning ajahamams on ka oma tööd teinud. Olen mõelnud, et peaks mustri maha kirjutama et kunagi uued kududa.
Vanus võib neil sukkadel olla oma 100 aastat.
Teised veidi uuemad on sellised.


Aga nüüd Muhu vanaema kindad, mida ta sel talvel usinalt kudunud on. Ta olevatki öelnud, et talv läheb kiiresti, sest saatsin talle hulga lõnga ning nüüd ei saa enne pidama kui lõngad kinnasteks kootud on.

Ühed meeste sõrmkindad.


Vanaema sõbranna Kuressaarest olevat rääkinud, et praegu pidi seal noorte seas olema popid soonikkoes labakindad. Õpetas vanaema ka telefoni kaudu neid kuduma. Sellised nad siis välja tulid tal.No ja ega siis minu ema vanaemale alla saa jääda. Tema koob sel talvel usinalt kirjuid sokke.


4 kommentaari:

Helle ütles ...

ikka uskumatult ilusad. Nobedaid näppe su esiemadele :)

Piret ütles ...

Saladuskatte all võin öelda, et osa saagist tuli Kotkale ka, ehket, kui me enne jõule vanaema juures pummeldamas käisime, siis ta kinkis mulle ja U-le paari käpikuid. Minul on kollase ja rohelise muhu tähega labakud ning U-l hallid muhu tähekestega sõrmikud. Omanikud on üliõnnelikud, et vanema õe kulude ning vanaema entusiasmiga küüned soojas saame hoida. Ühesõnaga saime kaupa leti alt :) Kui fotosid tarvis, võime teha ülestähendused :)

Anonüümne ütles ...

ahh kui kaunid !

Anonüümne ütles ...

Fantastilisd kudumid, eriti need esimesed sokid liblikate ja kassidega, ma ei jõua ära imestada meie esivanemate visadust!