09 september, 2012

Üks tore päti tegu

See oli kevadel kui üks meie käistööringi naistest tuli mõttele, et selle aasta Kabala käsitööpäevade teemaks võiks olla Muhu susside ehk pättide tegemine. Mõte oli hea ja kavva see võetigi. Ja sel septembrikuu nädalavahetusel kursus teoks saigi.
Alguses oli ka see, et õiget lilltikandit minu esimestele pättidele peale ei tule, sest vilumust selles osas pole. Mõtlesin teha tikandi vana muhutikandi ainetel.
Kõigepealt muster paberile
Siis sai muster kantud korrektor pliiatsiga kangale. Kangaks on villane mantliriie, mis on veel kootud käsitsi, telgedel. Kahjuks ei tea, millal see kootud on, aga õige vana on see igatahes.
Terve suvi oli aega tikkida. Aga ikka sai viimased pisted tehtud enne päev enne kursuse toimumist :) Ja siis see päev saabus. Mõnus elevus sees, läksin kohale. Õpetajateks olid Muhust pärit päti tegijad Helju Murd ja Velli Saabas.
Tikitud kangal vajalikud jooned.
Natuke mõõtmist ja õmblustööd ja sussi toorik saigi valmis.
Neid niisutati jahukördiga ja olidki valmis minema liistule.
Talla vooder sees, pehmendused all ning pealsed talla alla kokku tõmmatud. Ootavad taldade alla panemist. Mina tegin toasusside variandi, et tallale lisaks kõvendusi sisse ei pannud. 
Ja sellised nad siis lõpuks välja tulid. Voodriks olev linane riie on samuti vana kodukootud kangas.

Kursus oli väga tore. Juhendajad olid vahvad ning kogu meie õpiseltskond oli tore. Kaks päeva mõnusat koostegemist ning head tuju ja emotsioone jagub mitmeks päevaks. Aitäh juhendajatele ning tänud Hele-Maile korraldamise eest!

Ja kõige lõpuks veel üllatus minu vanaemalt ... Tuli välja, et minu Muhus elav vanaema oskab ka pätte teha!!!! Et ta oma sussid kõik ise teind. Vot see on see, kui ei tunne huvi, kus ja kes ja kas. Olen ju näinud küll, et tal muhu sussid (küll mitte tikitud variandid) kasutusel on, aga et küsida, kes tegi ?...... Nüüd siis tean, kelle käest nõus küsima minna, kui vajadust peaks tekkima.

Kõik see muhu susside pere, mis valmis tehti.


1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Super ilusad!